Faqja jonë e internetit përdor cookies për analiza statistikore dhe për të përmirësuar përvojën e përdoruesit. Duke vazhduar me përdorimin e faqes sonë, ju pajtoheni me këto kushte. Për më shumë informacion, ju lutemi lexoni Politikat e privatësisë dhe mbrojtja e të dhënave personale.

x
x

Përjetoni kënaqësinë e çdo udhëtimi.

Auris është makina të cilën do të dëshironi ta drejtoni për çdo ditë. Është dinamike dhe tërheqëse. Brendësia është e gjerë dhe ofron cilësi të lartë, intuitive dhe me teknologji të avancuar, ndërsa mundësia për të zgjedhur ndërmjet motorit hybrid, apo benzinë, e bën Auris zgjedhjen tuaj perfekte.

Projektuar për t'u dëshiruar

Të vërtetat e teknologjisë hibride

Komoditet dhe stil

Auris Touring

Përzgjedhja e ngjyrës

040 - E bardhë

Pajisjet

Dizenjo perfekte gjendet në detaje. Auris shkëlqen me pajisjet e jashtëzakonshme siç janë fenerët LED dhe disqet e aluminit. Gjatë ditës ashtu dhe gjatë natës, Auris është një makinë që ndikon pozitivisht në gjëndjen tuaj emocionale. Brenda Auris do të gjeni dizenjo mbresëlënëse dhe materiale me cilësi të lartë. Ekrani i Toyota Touch 2 është një dritare për në botën e argëtimit.

 

TERRA

 • Vlerësimi i sigurise 5* EuroNCAP
 • Anti-lock Brake System (ABS) me Electronic Brake force Distribution (EBD) dhe Brake Assist (BA)
 • Kontroll i stabilitetit të mjetit (VSC)
 • Kontroll i Tërheqjes (TRC)
 • Hill-assist control (НАС)
 • Sistem sinjalizimi për presionin e gomave (TPMS)
 • 7 SRS Airbag: 2 SRS Airbag para për shoferin dhe pasagjerin; 2 SRS Airbag anësorë për shoferin dhe pasagjerin; 2 airbag anësorë perde për sediljet e përparme dhe të pasme; 1 airbag i gjunjëve për shoferin
 • Sinjalizues për mosvendosjen e rripit të sigurimit
 • Radio-CD me MP3 player; lidhje USB dhe 4 altoparlantë
 • Sistem bluetooth hands-free
 • Sistem Audio me butona kontrolli në timon
 • Ekran multi-informacion
 • Xhamat e parë elektrik
 • Pasqyrat anësore në ngjyrën e makinës, me ngrohje dhe me sinjale të kthimit të integruara
 • Dritat e ditës LED
 • Drita frenimi LED
 • Dritë frenimi e sipërme prapa (LED)
 • Drita të përparme me dy projektorë halogjen me funksionin e fikjes së vonuar
 • Çelës me palosje me telekomandë të integruar
 • Sisitem Smart Start (vetem per 1.8 HSD)
 • Tregues i ndërrimit të marsheve
 • Timon uretani me rrotullim elektrik (EPS) (EPS)
 • Rregullim elektrik i timonit në lartësi dhe thellësi
 • Ajër i kondicionuar me filter poleni
 • Paneli qëndror i instrumentave me shkëlqim të zi
 • Mbajtëse syzesh
 • Vënde të shumta magazinimi
 • Sedilje të pasme të ndara me palosje (60:40)
 • Disqe 15" çeliku me goma 195/65R15
 • Disqe 15" alumini me goma 195/65R15 (vetëm për 1.8 HSD)
 • Gomë rezerve e përkohshme 125/70d17
 • Ndarëse e bagazhit ndërmjet kabinës dhe bagazhit (vetëm për Touring Sports)
 • Mbulesë Tonneau e bagazhit (vetëm për Touring Sports)
 • Kit i riparimit të gomës pa përfshirë gomën rezervë (vetëm për 1.8 HSD)

LUNA

përfshin opsionet e nivelit TERRA dhe ka më shumë:

 • Sistem multimedial Toyota Touch me ekran me prekje 7.0"
 • Radio, CD me 6 altoparlantë dhe lidhje MP3 / USB
 • Kamera në pjesën e pasme
 • Ekran me ngjyra 4.2" multi-informacion
 • Timoni dhe koka e levës së marshit të veshura me lëkurë
 • Sedilja e shoferit dhe e pasagjerit përpara me ngrohje
 • Rregullim elektrik i mbështetëses së mesit (sedilja e shoferit)
 • Mbështetëse krahu në sediljet e pasme
 • Mbrojtëset e diellit të ndricuara
 • Drita mjegulle
 • Radiatori dhe parakolpi i pasëm me shirita të kromuar
 • Xhama të pasëm elektrik
 • Disqe çeliku 16" me mbulesë plastike me gomat 205/55R16
 • Disqe 16" alumini me goma 205/55R16; gomë rezervë 125/70d17 (vetëm për 1.8 HSD)
 • Barra të integruara mbi tavan (vetëm për Touring Sports)

SOL

përfshin opsionet e nivelit LUNA dhe ka më shumë:

 • Klimatizator automatik me 2 zona me ekran informues
 • Parkim i asistuar i thjeshtë dhe inteligjent (SIPA)
 • Sistem Smart & Start
 • Veshje e sediljeve lëkure dhe copë
 • Sensorë shiu
 • Xhama të pasëm të errësuar
 • Pasqyrë e brendshme elektrokromatike
 • Disqe 17" alumini me goma 225/45R17

Specifikimet teknike

* Me rrota 16”

 

Karakteristikat teknike 1.33 Dual VVT-I
6 M/T
1.6 Valvematic
6 MT/CVT
1.6 Valvematic
CVT
HSD me motor
1.8L benzinë VVT-I
Vëllimi i motorit (cm3) 1329 1598 1598 1798
Fuqia totale në dalje e sistemit hybrid e kombinuar (DIN kf) - - - 136 kf
Fuqia maksimale e motorit (DIN kf/rpm) 99/6000 132/6400 132/6400 99/5200
Rrotullimet maksimale (Nm/rpm) 128/3800 160/4400 160/4400 142/2800-4400
Transminsioni 6 MT 6 MT CVT e-CVT
Shpejtësia maksimale (km/h) 175 200 190 180/175*
0–100 km/h (sekonda) 12.6 10 11.1 10.9/11.2
Konsumi i kombinuar (l/100 km) 5.5/5.6* 5.9/6.1* 5.6/5.7* 3.6
CO2 (në përdorim të miksuar) 128/130* 138/140* 129/132* 82**/83*
EURO class EURO 6 EURO 6 EURO 6 EURO 6

*Për Auris Touring Sports **Për disqe 15"

Galeria