Faqja jonë e internetit përdor cookies për analiza statistikore dhe për të përmirësuar përvojën e përdoruesit. Duke vazhduar me përdorimin e faqes sonë, ju pajtoheni me këto kushte. Për më shumë informacion, ju lutemi lexoni Politikat e privatësisë dhe mbrojtja e të dhënave personale.

x
x

Toyota C-HR, e projektuar nga inxhinierë venat e të cilëve njohin vetëm avantazh konkurrues, performon në mënyrë perfekte me gatishmërinë dhe me komoditetin e një SUV kompakt. Shtypni pedalin e përshpejtuesit dhe menjëherë do të ndjeni adrenalinën që ju shtyn përpara. Ktheni timonin dhe reagimi i C-HR është unik. Me dizenjon e saj elegante dhe me teknologjinë hybrid, Toyota C-HR ofron harmoni të plotë në jetën aktive. Është koha për të gjetur rrjedhën e përsosur të aventuarave tuaja në timonin e Toyota C-HR.

Në kërkim të përsosmërisë

Detajet

Stili

Sistemi i zërit JBL

Përzgjedhja e ngjyrës

040 - E bardhë

Pajisjet

CITY

(pajisjet standarte për 1.2 6-MT)

Pjesa e jashtme

 • Goma 17" me disqe çeliku me dimensione 215/60 R17
 • Gomë rezervë
 • Drita të përparme me funksion fikje të vonuar
 • Fenerët e parë vetërregullues
 • Pasqyrat e dyerve me ngrohje, elektrike dhe me ndriçues të integruar LED, të lyera me ngjyrën e trupit të automjetit
 • Dritat e stopave prapa LED
 • Daylights (drita që rrinë gjithë kohës ndezur)
 • Fshirëset e xhamit para dhe pas me interval të programueshëm
 • Rezistencë në xhamin e pasëm
 • Spoiler i pasëm i tipit skeleton me ndriçues LED të integruar
 • Antenë radioje në formë "krahë peshkaqeni"
 • Parakolpi para dhe prapa dhe dorezat e dyerve të lyera me ngjyrën e trupit të automjetit
 • Plastikë mbrojtëse me ngjyrë të zezë
 • Xhamat e pasme me ngjyrë të gjelbërt me mbrojtje UV

Pjesa e brendshme - Komforti dhe luksi

 • Sistem i kontrollit të klimës
 • Xhamat e përparme dhe të pasme me lëvizje elektrike
 • Timoni me përbërje uretani
 • Timoni i regjistrueshëm në lartësi dhe thellësi
 • Tregues sinjalesh
 • Kontroll me pult komandimi
 • Çelës i palosshëm
 • Tapiceri tekstili e zezë
 • Pjesa e pasme e sediljes me mbështetje të rehatshme anësore (komponent të veçante për shpatullat)
 • Frenat e dorës elektrike
 • Tapiceri pjesërisht e butë e pjesës së sipërme të panelit
 • Ndriçues ambienti
 • Ndriçues të brendshëm dhe të bagazhit
 • Mbrojtësja e diellit e pasagjereve para me pasqyra të integruara dhe me drita
 • Tapet tekstili origjinal TOYOTA
 • Sediljet e përparme me komandim manual (sedilja e drejtuesit me përshtatje lartësie)
 • Leva e marsheve me veshje lëkure
 • Sedijet prapa të ndashme 60:40 me sistemin Toyota Easy Flat
 • Mbulesë Tonneau
 • Mbështetëset e përparme të krahëve me panel
 • Kutia e dorezave
 • Dy mbajtëse gotash përpara
 • Priza në pjesën e përparme me parametra 12V/120W

Audio, Komunikimi dhe info

 • Wi-Fi në automjet
 • Audio me 4 autoparlantë, CD, FM/AM, MP3/WMA me komanda në timon
 • Lidhja me Bluetooth
 • Slot i integruar për CD
 • Lidhje me USB/Aux-in për iPod® dhe për të tjera pajisje
 • Paneli i instrumentave sportive me matës të dyfishtë dhe me ekran multi-informues 3.7"
 • Ekran multi-informues me ngjyra TFT 3.7" në panelin e instrumentave (temperatura e jashtme, temperatura e motorit, shpejtësia mesatare, konsumi i karburantit)
 • Tregues i drejtimit të automjetit

CENTER

përfshin opsionet e nivelit CITY dhe ka më shumë:

Pjesa e jashtme

 • Disqe alumini 17" me dimensione 215/60 R17
 • Timon me veshje lëkure me komanda për audion dhe për klimën
 • Ekran multifunksional 4.2" TFT
 • Sensorë shiu
 • Drita mjegulle

Pjesa e brendshme - Komforti dhe luksi

 • Ajër i kondicionuar bi-zonë klimatizator
 • Pasqyra e brendshme elektro-kromatike
 • Tapiceri e zezë tekstile

Audio, Komunikimi dhe info

 • Sistem multimedia Toyota Touch 2:
  - ekran me ngjyra 8" touch-screen me rezolucion të lartë
  - Ekran për kameran e pasme me udhëzues
  - 6 altoparlantë
  - FM / AM radio
  - Fishë për USB dhe Audio për iPod® dhe MP3
  - Kontroll i plotë për iPod dhe MP3 me ekran touch screen
  - Bluetooth 3®, shkarkim automatik i kontakteve telefonike
  - Për shkak të dixhitalizimit, Toyota Touch 2 mbështet vetëm mediat audio dixhitale (Smartphone, USB, MP3) dhe nuk ka CD
 • Sistem Smart Start (vetëm në 1.8 Hybrid)

CULT

përfshin opsionet e nivelit CENTER dhe ka më shumë:

Pjesa e jashtme

 • Sistem Smart Entry & Start
 • Disqe alumini të zeza 18" me dimensione 225/50 R18
 • Lyerje dyngjyrëshe e trupit dhe e tavanit
 • Xhamat e pasëm të errësuar
 • Pasqyrat anësore elektrike të zeza, me ngrohje dhe të palosshme, me sinjale të integruara LED me projeksionin e logos "C-HR"
 • Drita të pasme LED
 • Kutia e riparimit të gomave

Pjesa e brendshme - Komforti dhe luksi

 • Tapiceri disa ngjyrëshe premium: gri, blu dhe e zezë
 • Detajet të brendshme blu dhe vjollcë të butë
 • Sedilje e përparme me ngrohje
 • Rregullues i sediljeve në pjesën e mesit
 • Fenerët Bi-LED me funksion auto-nivelues (vetëm për 1.2 benzinë)
 • Tregues sinjalesh sekuencial LED (vetëm për 1.2 benzinë)

CLASSY

përfshin opsionet e nivelit CULT dhe ka më shumë:

Pjesa e jashtme

 • Disqe alumini dyngjyrësh 18" me dimensione 225/50 R18
 • Dritat e pasme LED (vetëm për 1.2 benzinë)
 • Fenerët Bi-LED me funksion auto-nivelues (vetëm për 1.2 benzinë)
 • Tregues sinjalesh sekuencial LED (vetëm për 1.2 benzinë)

Pjesa e brendshme - Komforti dhe luksi

 • Pjesa e brendshme premium në ngjyrë kafe, e kombinuar me lëkurë, tekstil dhe plastikë: - Tapiceria e sediljeve premium e kombinuar me lëkurë dhe tekstile - Tapiceria imitim lëkure e butë me panelin e aparaturave me qepje dekorative - Tapiceria imitim lëkurë në mbështetësen e krahëve dhe në panelin e dyerve
 • Kontrolli i klimës automatike bi-zonë me teknologjinë "nanoE" për eleminimin e bakterieve dhe pastrimin e ajrit të kabinës
 • Panel aparaturash Luxury me unaza të kromuara
 • Timon me ngrohje
 • Kamera e pasme me sinjalizues dhe me ekran 8"
 • Modul navigimi i avancuar Toyota Touch 2 & Go Plus, përditësim i opsioneve nga Toyota Touch 2, si më poshtë:
  - Hartë për Europë me navigim 3D
  - 21 gjuhë të EU
  - Udhëzim për korsitë dhe për shpejtësinë, kamera lajmëruese për kufizim shpejtësie (sipas legjislacionit të vendit)
  - Të dhëna për vendndodhje me interes (Point Of Interest POI), si dhe për vende të preferuara
  - Komandë me zë: navigim, telefon, iPod, etj.
  - Integrim i kalendarit të telefonit me Bluetooth dhe me lidhje interneti*
  - Asistent me "Text-to-speech" për SMS / e-mail*
  - Lidhje Online (Toyota Wi-Fi - pajisje standarte për Toyota)
  - Përditësim pa pagesë për 5 vjet i hartës së rrugëve (2 herë në vit)
  - Shërbimet online të Toyota: Kërkim lokal online/Google Street View®/Panoramio®/Aha/Coyote/Aupeo /Twitter
  - Funksioni "Send-to-car" aplikacione shtesë të mundësuara tek adresa http://my.toyota.eu

* Funksioni nuk është i përshtatshëm për të gjithë telefonat.

Specifikimet teknike

 

Karakteristikat teknike BENZINË AWD HYBRID
1.2 TURBO
2WD 6 M/T
1.2 TURBO
2WD CVT
1.2 TURBO
AWD CVT
1.8 HYBRID
2WD E-CVT
Drejtimi 2WD AWD 2WD
Transmisioni Tipi/Marshe 6-raporte CVT CVT E-CVT
Vëllimi cmᶾ 1197 1197 1197 1798
Fuqia maksimale e sistemit hybrid kf@rpm     122
Fuqia maksimale e motorit me benzinë kf@rpm 116/5200-5600 116/5200-5600 116/5200-5600 98/5200
Fuqia maksimale e motorit elektrik kf@rpm       72
Forca shtytëse e motorit Nm@rpm 185/1500-4000 185/1500-4000 185/1500-4000 142/3600
Shpejtësia maksimale km/h 190 185 180 170
Akselerimi (0-100 km/h) sekonda 10.9 11.1 11.4 11.0
Konsumi (i kombinuar)* me goma 17"/18" l/100 km 5.9/6.0 5.9/5.9 6.3/6.3 3.8/3.9
Konsumi (urban)* me goma 17"/18" l/100 km 7.4/7.4 7.3/7.3 7.6/7.6 3.4/3.5
Konsumi (ekstra urban)* me goma 17"/18" l/100 km 5.1/5.1 4.8/4.9 5.6/5.7 4.1/4.1
Kapaciteti i serbatorit litra 50 50 50 43
Çlirimi i CO2 (i kombinua)* me goma 17"/18" g/km 135/136 134/135 143/144 86/87
Euro class   EURO 6 EURO 6 EURO 6 EURO 6
Amortizatorët tipi Përpara MacPherson / Prapa Double Wishbone
Gjatësia/Gjerësia/Lartësia mm 4360/1795/1565 (1555 Hybrid)
Aksi (distanca midis qendrave të rrotave para/prapa) mm 2640

* Konsumi i karburantit dhe emetimi CO2 është matur dhe kontrolluar në një model bazik në përputhje me kërkesat e ligjit të publikuar nga Komisioni Europian. Kushtet dhe mënyra e drejtimit mund të ndikojnë në këto vlera. Gjithashtu ndikojnë: sipërfaqja e rrugës, trafiku, ngarkesa, pasagjerët, etj.

Galeria