Faqja jonë e internetit përdor cookies për analiza statistikore dhe për të përmirësuar përvojën e përdoruesit. Duke vazhduar me përdorimin e faqes sonë, ju pajtoheni me këto kushte. Për më shumë informacion, ju lutemi lexoni Politikat e privatësisë dhe mbrojtja e të dhënave personale dhe Njoftimi mbi privatësinë.

x
x

Corolla Cross, e projektuar nga inxhinierë venat e të cilëve njohin vetëm avantazh konkurrues, performon në mënyrë perfekte me gatishmërinë dhe me komoditetin e një SUV kompakt. Shtypni pedalin e përshpejtuesit dhe menjëherë do të ndjeni adrenalinën që ju shtyn përpara. Ktheni timonin dhe reagimi i Corolla Cross është unik. Me dizenjon e saj elegante dhe me teknologjinë hybrid, Toyota Corolla Cross ofron harmoni të plotë në jetën aktive. Është koha për të gjetur rrjedhën e përsosur të aventuarave tuaja në timonin e Toyota Corolla Cross.

 

Lindur nga aventurat e jetës 

Toyota Corolla Cross është një bashkim i përsosur i aventurës dhe komoditetit për jetën familjare. Me një dizajn tërheqës dhe të freskët, kjo makinë ofron një eksperiencë tërësisht të re në rrugë. Ekuilibri i shkëlqyeshëm mes ekonomisë së karburantit dhe performancës e bën Corolla Cross një lider në kategorinë e saj. Në rrugë, lëvizja inteligjente me të gjitha rrotat siguron një udhëtim të përsosur, duke ju ofruar kontroll të plotë në kthesat e papritura dhe terrenin e ndryshueshëm. Kombinimi i teknologjisë së fundit dhe intuitivitetit në kabinën e gjerë bën të mundur përvojën më tërheqëse për ju dhe të dashurit tuaj.

Projektuar duke pasur parasysh nevojat e familjes

Corolla Cross është projektuar me kujdes, duke pasur parasysh nevojat e familjes dhe ofron një përvojë unike për të gjithë anëtarët e saj. Besueshmëria e njohur e markës Corolla plotësohet me një dizajn origjinal të një SUV dhe një gradë të lartë të prakticitetit. Kjo makinë vjen e pajisur me teknologjinë e fundit të gjeneratës së 5-të Hybrid Electric me një fuqi prej 197 kuaj fuqi, duke e bërë atë jo vetëm efikase në konsumin e karburantit, por gjithashtu një alternativë e përparuar për mjedisin.

Karakteristika që garantojnë rehati për familjen

Pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar për punë apo për pushime, do të jeni gjithmonë të mbrojtur dhe të lidhur në Corolla Cross. Me teknologjitë e sigurisë T-Mate dhe sistemet e ndihmës së shoferit në dispozicionin tuaj, duke përfshirë Sistemin e Paralajmërimit të Përplasjes dhe sistemin Toyota Teammate Advanced Park, udhëtimet janë më të sigurta. Dhe falë një sërë sistemesh të integruara të lidhjes, nga navigimi në kohë reale, përmes një ekrani me prekje me rezolucion të lartë 10,5 inç, deri te integrimi i smartfonëve pa tel, edhe gjërat e zakonshme mund të ndjehen përsëri argëtuese.

 

KA SHUMË ARSYE PSE DO DONIT MODELET SUV

Perspektiva të reja

Falë pozicionit më të lartë të ndenjëseve kur udhëtoni dhe latrësisë më të madhe nga toka, modelet SUV ofrojnë shikueshmëri në të gjitha drejtimet, rehati dhe siguri. Pavarësisht nëse jeni duke lëvizur në qytet ose jashtë saj, do të arrini në destinacionin tuaj të qetë dhe pa stres.

Mirë se vini në komoditet

Dizajni i modeleve SUV, me një kabinë më të lartë, ofron më shumë hapësirë brenda krahasuar me hatchback-un ose sedanin konvencional. Së bashku me më shumë hapësira për kokën dhe këmbët, bagazhi i tyre i gjerë zakonisht ofron mundësinë për organizim më të lehtë të gjithçkaje që ju nevojitet për udhëtimin, falë lartësisë së hapësirës për ngarkesë dhe hapësirës së gjerë. Ky aspekt i tyre e bën SUV-në një zgjedhje të preferuar për ata që vlerësojnë praktikën dhe lehtësinë e organizimit të hapësirës.

Kënaqësi ngarje

Dinamikë dhe të përgjegjshëm në rrugë, SUV-ët modern ofrojnë argëtim të vërtetë pas timonit. Duke kombinuar shpesh teknologjinë hibride dhe lëvizjen me të gjitha rrotat, modelet SUV të Toyota-s, si Corolla Cross, ofrojnë shumë fuqi dhe besim në të gjitha kushtet e motit dhe në të gjitha llojet e udhëtimeve.

Përzgjedhja e ngjyrës

040 - E BARDHË

Pajisjet

EXECUTIVE

PJESA E BRENDSHME

 • TSS 3 - sistem i sigurisë aktive Toyota Safety Sense
 • Kontroll adaptiv i drejtimit
 • Paralajmërim kur i afroheni një makine
 • Sistemi i mbajtjes në korsisë me funksion frenimi dhe ndezje automatike për dritat e emergjencës në situata ekstreme
 • Sistem i Njohjes së Shenjave të Trafikut
 • Ndezje me buton
 • Timon multi-funksional prej lëkure me ngrohje
 • Sedilje me ngrohje
 • Pasqyrë elektrokromatike
 • Levë marshi pjesërisht prej lëkure
 • Frena elektrike parkimi
 • Ndihma në të përpjetë
 • Mbajtëse filxhani (2 përpara dhe 4 mbrapa)
 • Sistemi i kondicionimit elektronik, bi-zone me kontroll të pavarur për shoferin dhe pasagjerin
 • Sediljet e përparme sportive
 • Sediljet e pasme të ndara 60:40 me palosje
 • Mbështetëse e krahut në pjesën e pasme
 • Rregullimi manual i këndit të sediljeve të shoferit dhe pasagjerit
 • Rregullimi vertikal manual i sediljes së shoferit
 • Suport mesi në sediljet e shoferit dhe pasagjerit
 • Xhep në sediljen e shoferit

PJESA E JASHTME

 • Disqe alumini 17" me goma 215/60R17
 • Gomë rezervë T155/70D17 (Nuk ka gomë rezervë për 4WD)
 • Fshirëse xhami automatike
 • Drita LED
 • Kamera e pasme
 • Drita mjegulle
 • Mbrojtëset e baltës para dhe pas
 • Dritat e drejtimit gjatë ditës
 • Pasqyra me palosje dhe me ngrohje
 • Mbrojtës kundër gërvishtjeve për dorezat e dyerve të përparme

AUDIO, KOMUNIKIMI DHE INFORMACIONI

 • Toyota Touch® 2 me ekran me prekje 10.5" dhe me kontroll audio me 6 altoparlantë
 • Ekran 12,3" në panelin e instrumenteve
 
 

EXECUTIVE PLUS

Shtesë ndaj nivelit EXECUTIVE

PJESA E BRENDSHME

 • Ndriçimi i ambientit
 • Sistemi automatik i zhbllokimit/bllokimit të dyerve dhe ndezje e motorit me buton
 • Karikim wireless

PJESA E JASHTME

 • Disqe alumini 18" me goma 225/50R18
 • Drita LED
 • Sensorë parkimi inteligjent para dhe mbrapa me opsionin e frenimit automatik
 • Sistemi i monitorimit të këndit të verbër me tregues në pasqyrat anësore
 • Barra mbi tavan
 

LUXURY

Shtesë ndaj nivelit EXECUTIVE PLUS

PJESA E BRENDSHME

 • Tavan panoramik
 • Tapiceri sediljeje prej lëkure
 • Rregullim me komandim elektrik i sediljes së shoferit horizontalisht dhe rregullim manual i sediljes së pasagjerit
 • Rregullim me komandim elektrik i këndit të shpinës së shoferit dhe rregullimi manual i sediljes së pasagjerit
 • Rregullim me komandim elektrik i pozicionit vertikal të sediljes së shoferit në 4 pozicione

LUXURY PLUS

Shtesë ndaj nivelit LUXURY

PJESA E JASHTME

 • Sistem i kontrollit të përshpejtimit, timonit, frenimit dhe ndërrimit të marsheve për parkim të sigurt dhe të lehtë

AUDIO DHE KOMUNIKIMI

 • Sistem audio JBL me 9 altoparlantë
 • Sistem multimedia T2 – processor 50% më të shpejtë

Specifikimet teknike

 

 

Karakteristikat teknike HYBRID HYBRID

2.0L HEV | 2WD l e-CVT | 197 k.f.

2.0L HEV | 4WD l e-CVT | 197 k.f.

Numri i cilindrave

4, në linjë

4, në linjë

Lloji i baterisë

lithium-ion

lithium-ion

Vëllimi (cc)

1987

1987

Përmasat e cilindrit (mm x mm)

80.5 x 97.6

80.5 x 97.6

Raporti i kompresimit

14:1

14:1

Fuqia totale e sistemit hybrid (k.f.)

197

197

Fuqia e motorit të benzinës (k.f)

152

152

Fuqia e motorit elektrik të pasmë (k.f)

 

40

Konsumi i karburantit (l/100 km)

4.96

5.23

Fuqia rrotulluese e motorit të benzinës (Hm/rpm)

190/4400-5200

190/4400-5200

Transmisioni

e-CVT

e-CVT

Shpejtësia maksimale (km/orë)

180

180

Përshpejtimi  0-100 km/orë (sekonda)

7.74

7.57

Euro class EURO 6 EURO 6
Amortizatorët Përpara MacPherson / Prapa Double Wishbone
Gjatësia/Gjerësia/Lartësia 4460/1825/1620 
Distanca aksiale 2640

* Konsumi i karburantit dhe emetimi CO2 është matur dhe kontrolluar në një model bazik në përputhje me kërkesat e ligjit të publikuar nga Komisioni Europian. Kushtet dhe mënyra e drejtimit mund të ndikojnë në këto vlera. Gjithashtu ndikojnë: sipërfaqja e rrugës, trafiku, ngarkesa, pasagjerët, etj.

Galeria