Faqja jonë e internetit përdor cookies për analiza statistikore dhe për të përmirësuar përvojën e përdoruesit. Duke vazhduar me përdorimin e faqes sonë, ju pajtoheni me këto kushte. Për më shumë informacion, ju lutemi lexoni Politikat e privatësisë dhe mbrojtja e të dhënave personale dhe Njoftimi mbi privatësinë.

x
x

NJË AVENTURIER URBAN AUTENTIK

Yaris Cross elegant e çon automjetin kompakt në nivelin tjetër: i ka të gjitha cilësitë e një Yaris të shkathët, të përmirësuar në ato të një SUV-i.

I pajisur me gjeneratën e fundit të vetë-karikimit Full Hybrid Electric, Yaris Cross i ri ka efikasitet të jashtëzakonshëm me emetimet më të ulëta të CO2 në kategorinë e tij. Duke ofruar një sistem të lëvizjes All Wheel Drive si opsion - për kontroll të plotë jashtë rrugës - së bashku me sistemet e sigurisë Toyota Safety Sense, Yaris Cross i ri do të tejkalojë të gjitha pritshtmëritë tuaja për këtë lloj automjeti.

SUV i ri kompakt.

Yaris Cross i ri evolon karakterin dhe stilin e Yaris Hybrid në një dimension të ri. Motori Hybrid Dynamic Force 116 k.f., garanton efikasitet të shkëlqyer të karburantit, dhe me teknologjinë Toyota Safety Sense 2.5 si standard, udhëtoni gjithmonë në sigurinë maksimale.

Dimensione fleksibël.

Yaris Cross Hybrid i ri koncepton hapësira në mënyrë inteligjente. Përshtateni bagazhin sipas nevojave tuaja, me dyshemenë e bagazhit të rregullueshme në lartësi dhe sediljet e palosshme 40/20/40. Shijoni komoditetin e sistemit Smart Brez dhe hapjen pa duar të bagazhit.

Në shërbim të qytetit.

Yaris Cross Hybrid i ri është i disponueshem edhe me të gjitha gomat inteligjente AWD-i, që të lejon të kombinosh në një SUV kompakt - unik në llojin e tij - sigurinë e drejtimit me nivelin e konsumit, një lider në kategorinë e Toyota Hybrid.

 

Përzgjedhja e ngjyrës

040 E bardhë

Pajisjet

LIGHT

Benzinë dhe Hybrid

PJESA E JASHTME

 • Disqe çeliku 16" me goma 205/65R16
 • Gomë reserve T145/90D16
 • Dritaret e përparme elektrike për shoferin dhe pasagjerin
 • Pasqyra anësore me ngrohje me ngjyrën e trupit
 • Fshirëse e xhamit të pasmë
 • Drita e frenimit, LED
 • Drita dite
 • Sinjale tek pasyrat anësore
 • Xhamat e pasmë të errësuar
 • Mbrojtës balte të përparme dhe të pasme
 • Mbrojtës kundër gërvishtjeve për dorezat e dyerve të përparme

PJESA E BRENDSHME

 • Ajër i kondicionuar automatik (vetëm për Hybrid
 • Rregullim i lartësisë së sediljes së shoferit
 • Sinjalizuar për vendosjen e gishtit
 • Mbështetëset e pasme të ndara, 60:40
 • Pasqyrë e brendshme
 • Tapetë gome

AUDIO, KOMUNIKIMI DHE INFORMACIONE

 • Toyota Touch multimedia system® 2 me ekran me prekje 7" me ngjyra dhe kontroll audio
 • Integrim në smartphone me Android Auto dhe Apple CarPlay
 • Radio dixhitale
 • Sistemi audio me 2 altoparlantë
 • Kamera parkimi
 • USB dhe lidhme me Bluetooth
 • Ekran 4.2" multi-information
 • Njohje zëri
 • E-Call

FUNKSIONALITETI DHE SIGURIA

 • ABS+EBD+BA
 • Kontroll i stabilitetit të mjetit (VSC)
 • Timoni me forcë të ndryshueshme (EPS) me kontroll elektrik servo
 • Ndihma në malore (HAC)
 • Airbag qendror për sediljet e përparme
 • Airbagët e përparmë për shoferin dhe pasagjerin para
 • Airbagët anësorë për shoferin dhe pasagjerin para
 • Airbagët anësorë për rreshtin e dytë të sediljeve
 • Mundësia për të çaktivizuar airbagun e pasagjerit para
 • Paralajmërim për presion të ulët të gomave (TPWS)
 • Ndezje e sinjaleve kur frenoni papritur për të paralajmëruar për një përplasje të mundshme
 • Frenat e pasme - me disqe=
 • Frena dore elektrike

FANCY

(Niveli LIGHT dhe pajisje shtesë)

Benzinë dhe Hybrid

PJESA E JASHTME

 • Disqe alumini 16 "me dimensione 205 / 65R16
 • Fshirëse xhami automatike me sensor shiu
 • Dritat e pasme automatike
 • Drita mjegulle - LED

PJESA E BRENDSHME

 • Kit antipunkturë
 • Sediljet e para me ngrohje
 • Pasqyrë e brendshme elektrokromatike
 • Timon me veshje lëkure
 • Leva e marrshit me dekore satin
 • Sediljet e para të rregullueshme në lartësi
 • Sediljet e pasme të ndashme në 4:2:4
 • Drejtim– eco/normal/sport (Benzië CVT dhe vetëm hybrid)
 • Tapiceri me modele të ndryshme

AUDIO, KOMUNIKIMI DHE INFORMACIONE

 • Sistemi multimedial Toyota Touch® 2 me ekran me prekje me ngjyra 8” me kontrolle të sistemit audio dhe kompjuter në bord
 • Sistemi audio me 4 altoparlantë

CHIC

(Niveli FANCY dhe pajisje shtesë)

Benzinë ​​dhe Hybrid

PJESA E JASHTME

 • Disqe alumini 17" me dimensione 215/55R17
 • Fenerë LED
 • Sinjalet e pasme të kthimit LED
 • Sinjalet para të kthimit LED

FUNKSIONALITETI DHE SIGURIA

 • Sensorë inteligjentë parkimi para dhe mbrapa me funksion frenimi automatik (funksioni i frenimit aplikohet te CVT dhe vetëm kur detektohen objekte të palëvizshme)
 • Sistemi për hyrjen pa çelës dhe nisjen e automjetit me një buton

AUDIO, KOMUNIKIMI DHE INFORMACIONE

 • Ekran 7 ”TFT  me shumë informacione
 • Sistemi audio me 6 altoparlantë

ELEGANT

(Niveli CHIC dhe pajisje shtesë)

Benzinë ​​dhe Hybrid

PJESA E JASHTME

 • Pasqyra të jashtme me palosje elektrike

PJESA E BRENDSHME

 • Karikim wireless
 • Xhamat e pasëm të errësuar
 • Timon me ngrohje - HYBRID
 • Sistem me shkrirje të fshirëseve të përparmë
 • Ambient me ndriçim
 • Kondicioner automatik me dy zona
 • Mbështetje lumbare elektrike e rregullueshme në sediljen e shoferit
 • Tapiceri imitim lëkure

FUNKSIONALITETI DHE SIGURIA

 • Sensorë inteligjentë parkimi para dhe mbrapa me funksion frenimi automatik (frenimi automatik zbatohet vetëm për modelet hybrid kur zbulon objekte fikse dhe makina në lëvizje)
 • Sistem parkimi gjysmë-autonomy (vetëm për hybrid)
 • Kamera e pasme panoramike (vetëm për hybrid)
 • Monitorim i këndit të vdekur (vetëm për hybrid)

AUDIO, KOMUNIKIMI DHE INFORMACIONE

 • Moduli multi-navigues TAS600 - vetëm për modelet me benzinë

ADVENTURE

(Niveli CHIC dhe pajisje shtesë)

Hybrid

PJESA E JASHTME

 • Disqe alumini 18" me dimensione 215/50R18
 • Barra mbi tavan
 • Tavan panoramik

PJESA E BRENDSHME

 • Xhamat e pasëm të errësuar
 • Timon me ngrohje
 • Ndriçim ambiental
 • Kondicioner automatik me dy zona
 • Mbështetje lumbare elektrike e rregullueshme në sediljen e shoferit
 • Tapiceri e errët

FUNKSIONALITETI DHE SIGURIA

 • Pasqyra të jashtme me palosje elektrike
 • Sensorë inteligjentë parkimi para dhe mbrapa me funksion frenimi automatik (frenimi automatik aplikohet kur detektohen objekte të palëvizshme)
 • Sistem me shkrirje të fshirëseve të përparmë
 • Karikim wireless
 

Specifikimet teknike

 

 

Karakteristikat teknike 1.5 l HSD e-CVT | 116
K.F. - 2WD
1.5 l HSD e-CVT | 116
K.F.- 4WD
1.5 l 6 M/T | 125
K.F. - 2WD
1.5 l CVT | 125
K.F. - 2WD
Numri i cilindrave të motorit 3 3 3 3
Kapaciteti i motorit (cmᶾ) 1490 1490 1490 1490
Dimensioni i pistonit (mm / mm) 80.5 x 97.6 80.5 x 97.6 80.5 x 97.6 80.5 x 97.6
Kompresimi i motorit 14.0:1 14.0:1 14.0:3 14.0:1
Fuqia maksimale (k.f. / min) 92 92 125 125
Çift rrotullues maksimal (rpm) 120/3600-4800 120/3600-4801 153/4800-5000 153/4800-5001
Fuqia maksimale e sistemit hybrid (k.f.) 116 116 - -
Fuqia maksimale e sistemit hybrid (kw) 85 85 - -
Transmisioni e-CVT e-CVT 6M/T CVT
Shpejtësia maksimale (km / orë) 170 170 180 180
Përshpejtimi 0-100 km / orë (sekonda) 11.2 11.8 10.9 11.7
Konsumi - i kombinuar (l / 100km) 4.4-5.0 4.7-5.1 5.7-6.2 5.9-6.1
Konsumi - shpejtësi e ulët (l / 100km) 3.1-3.7 3.7-4.2 6.6-7.4 5.9-6.1
Konsumi - shpejtësi mesatare (l / 100km) 3.3-3.8 3.6-4.0 5.2-5.7 5.2-5.4
Konsumi - shpejtësi e lartë (l / 100km) 3.9-4.4 4.1-4.4 5.0-5.3 5.0-5.2
Konsumi - shpejtësi shumë e lartë (l / 100km) 6.1-6.8 6.3-6.7 6.3-7.0 6.7-7.0
Emetimet e CO2 të ciklit të kombinuar (g / km) 100-114 106-116 130-140 134-139
Emetimet e CO2 me shpejtësi të ulët (g / km) 70-84 83-95 151-168 159-163
Emetimet e CO2 me shpejtësi të mesme (g / km) 75-86 81-90 118-128 118-122
Emetimet e CO2 me shpejtësi të lartë (g / km) 87-99 92-100 113-121 114-118
Emetimet e CO2 me shpejtësi shumë të lartë (g / km) 137-153 142-152 144-158 152-158
Norma mjedisore EURO 6 AP EURO 6 AP EURO 6 AP EURO 6 AP
Vëllimi i serbatorit (litra) 36 36 42 42
Pesha maksimale e lejuar e automjetit (kg) 2440 2525 2975 2990
Pesha e një makine bosh (kg) 1175-1265 1300-1360 1110-1150 1175-1240
Pesha maksimale e lejuar e rimorkios me frena (kg) 750 750 1350 1350
Pesha maksimale e lejuar e tërheqjes së një rimorkioje pa frena (kg) 550 550 550 550
Amortizatorët para McPherson McPherson McPherson McPherson
Amortizatorët para Bosht Bosht Bosht Bosht
Frenat e përparme Disqe të ventiluar Disqe të ventiluar Disqe të ventiluar Disqe të ventiluar
Frenat e pasme Disqe Disqe Disqe Disqe

Galeria