Faqja jonë e internetit përdor cookies për analiza statistikore dhe për të përmirësuar përvojën e përdoruesit. Duke vazhduar me përdorimin e faqes sonë, ju pajtoheni me këto kushte. Për më shumë informacion, ju lutemi lexoni Politikat e privatësisë dhe mbrojtja e të dhënave personale.

x
x

Ndjej energjinë Yaris

Toyota Yaris ju ofron një dozë adrenaline në drejtimin e përditshëm të saj. Linjat dinamike dhe elementët e veçantë jo vetëm që garantojnë një udhëtim të rehatshëm, por aftësia e saj natyrore mund ta kthejë një udhëtim të zakonshëm në një udhëtim të mbushur plot energji.

Energji

Dizenjo

Hibrid

Përzgjedhja e ngjyrës

3P0 - E kuqe

Pajisjet

BOTA E JASHTME DUKET VËRTETË MIRË KUR JENI TË LUMTUR PËRBRENDA!

Brendësia e Yaris është vend i shkëlqyer dhe ofron përsosmëri, rehati dhe kontroll mbi çdo udhëtim. Ju jep atë ndjesi që kërkoni kur ambjenti është ashtu siç e doni: e dizajnuar mirë dhe me cilësinë më të lartë. Materialet dhe ngjyrat e përzgjedhura i japin makinës një ambjent të freskët dhe emocionues. Krijuar me një zgjuarsi që do të thotë se tani ka shumë më tepër hapësirë, ndërsa lista e gjatë e pajisjeve të Yaris ju ofron shumë mundësi për t’u kënaqur gjatë aventurave, kudo dhe me këdo që të jeni.

CREA N1 ATP

(Vetëm me motor benzine 1.0L , 3 dyer)

 • Anti-lock Brake System (ABS) me Electronic Brake force Distribution (EBD)
 • dhe Brake Assist (BA)
 • Timon elektrik (EPS)
 • Hill-assist control (НАС)
 • Kontroll i stabilitetit të mjetit (VSC)
 • Sinjal emergjence për sistemin e frenimit (EBS)
 • Sistem sinjalizimi për presionin e gomave
 • 2 airbag para + 2 airbag anash
 • 1 airbag për gjunjët e pasagjerit përpara
 • 2 airbag anësorë perde, për ulëset para dhe prapa
 • Sistem on/off për airbag të pasagjerit para
 • Sinjalizues për mosvendosjen e rripit të sigurimit
 • Fshirëse xhami prapa
 • Llampë treguese për frenimin, lart prapa (LED)
 • Sinjalet anësore të integruara në pasqyrat anësore
 • Pasqyrë qëndrore për pamje prapa-manuale
 • Xhamat e përparmë me lëvizje elektrike
 • Hapje dhe mbyllje automatike e xhamit të shoferit
 • Pasqyrat anësore elektrike, me kapakë të zinj dhe sinjale anësore të inkorporuara
 • Daylights (drita që rrinë gjithë kohës ndezur)
 • Dritat kryesore halogjene
 • Drita të përparme me funksion fikje të vonuar
 • Sinjalizues për mosfikjen e dritave
 • Parakolp i përparmë me ngjyrë të trupit të makinës
 • Parakolp i pasmë me ngjyrë të trupit
 • Dorezat e dyerve të lyera në ngjyrë të zezë
 • Timoni i regjistrueshëm në lartësi dhe thellësi, me komandat e audios
 • Kollonat qëndrore të lyera në ngjyrë të zezë
 • Ndriçues qendror në kabinë
 • Ndriçues personal në kabinë për shoferin dhe pasagjerin
 • Mbajtëse gotash para/prapa
 • Prizë 12V
 • Xhepa anësore në dyert e përparme
 • Sedilja e shoferit e regjistrueshme në lartësi
 • Pa sedilje në pjesën e pasme
 • Mbështetëse koke për shoferin dhe pasagjerin me mbrojtëse për dëmtimet e kokës
 • Mbyllje e dyerve me telekomandë
 • Immobilizer
 • Ajër i kondicionuar manual
 • Filter poleni
 • Ekran TFT multifunksional
 • Sistem audio me 6 autoparlante +CD player
 • Komanda të radios në timon
 • Dalje USB + sistem hand free phone
 • Gomë rezervë
 • Disqe çeliku 14" me goma 175/65R14
 • Dysheme e niveluar në pjesën e bagazhit

TERRA

përfshin opsionet e nivelit CREA dhe ka më shumë:

 • Disqe çeliku 15" me goma 175/65R15
 • Gomë rezervë galetë 125/70 d16
 • Dorezat e dyerve të lyera në ngjyrën e makinës
 • Pasqyrat e dyerve me ngrohje
 • Xhamat e pasëm të ngjyrosura
 • Timon i veshur me lëkure
 • Sistem ISOFIX për sigurinë e fëmijëve
 • Sediljet e pasme të ndashme (60:40)
 • Mbështetëset e pasme të kokës të rregullueshme
 

LUNA

përfshin opsionet e nivelit TERRA dhe ka më shumë:

 • Disqe alumini 15" me goma 175/65R15
 • Dritat kryesore halogjene
 • Ajër i kondicionuar klima me 2 zona
 • Toyota Touch multimedia me ekran touch screen 7", Audiosistem, Bluetooth dhe kontroll i kompjuterit të bordit. Nuk ka CD player
 • Kamera në pjesën e pasme
 • Ekran TFT multifunksional 4.2 " me ngjyra
 • Drita mjegulle me mbajtëse të kromuara
 • Tapiceri tekstili
 • Xhama me shtresë izolimi zhurmash (vetëm në 1.5 Hybrid)

Specifikimet teknike

 

Karakteristikat teknike 1.0 L
69 к.с. / 5 МТ
1.5 L
111 к.с./6 МТ
1.5 L
111 к.с./CVT
1.5 L Hybrid
100 к.с. / e-CVT
Vëllimi i motorit (cm3) 998 1496 1496 1497
Fuqia totale në dalje e sistemit hybrid e kombinuar (DIN kf) - - - 100
Fuqia maksimale e motorit (DIN kf/rpm) 69/6000 111/6000 111/6000 73/4800
Rrotullimet maksimale të motorit elektrik (Nm) - - - 169
Rrotullimet maksimale të motorit me djegie të brendshme (Nm/rpm) 95/4300 136/4400 136/4400 111/3600-4400
Transminsioni 5 MT 6 MT CVT e-CVT
Start/stop sistem Jo Jo Jo Po
Shpejtësia maksimale (km/h) 155 175 175 165
0–100 km/h (sekonda) 15.3 11 11.2 12
Konsumi i kombinuar (l/100 km) 4.3 4.8 4.7 3.3 (175/65r15); 3.6(195/50r16)
CO2 (në përdorim të miksuar) 99 109 105 75 (175/65r15); 82 (195/50r16)
EURO class EURO 6 EURO 6 EURO 6 EURO 6

Konsumi i karburantit dhe emetimet e CO2 maten në një mjedis të kontrolluar në përputhje me kërkesat e ligjeve Europiane të botuara nga Komisioni Europian. 

Vlerat e konsumit të karburantit dhe emetimet e CO2 nga automjeti juaj mund të ndryshojnë në lidhje me paraqitjet e mësipërme. 

Stili i drejtimit të automjetit si dhe faktorë të tjerë (si kushtet e rrugëve, trafiku, gjendja e automjeteve, pajisjet e instaluara, ngarkesa, numri i udhëtarëve ...) luajnë një rol në përcaktimin e konsumit të karburantit dhe të shkarkimeve të CO2.

Galeria