Faqja jonë e internetit përdor cookies për analiza statistikore dhe për të përmirësuar përvojën e përdoruesit. Duke vazhduar me përdorimin e faqes sonë, ju pajtoheni me këto kushte. Për më shumë informacion, ju lutemi lexoni Politikat e privatësisë dhe mbrojtja e të dhënave personale dhe Njoftimi mbi privatësinë.

x
x

Përzgjedhja e ngjyrës

E bardhë (040)

Pajisjet

COMFORT

Pjesa e jashtme

 • ABS + EBD + BA
 • Asistencë për ngjitjet në të përpjeta НАС)
 • Kontroll i Stabilitetit te Automjetit (VSC)
 • Monitorim i presionittë gomave (TPMS)=
 • Mbyllje e dyerve me pult
 • Xhami i pasëm me ngrohje
 • Pasqyra elektrike me ngrohje
 • Sinjale të integruara në pasqyra
 • Disqe freni në rrotat përpara dhe prapa (para – ventilim)
 • Dritat e ditës LED, Drita e pasme LED
 • Sinjale përfrenim emergjent.
 • Llampa halogjene me funksionin “Send home”
 • Antenë tip peshaqen
 • Disqe alumini 15” me dimensione 195/65R15

Pjesa e brendshme

 • Airbag me dy faza për shoferin dhe pasagjerin (me mundësinë e përjashtimit të këtij të fundit)
 • Airbag në gjunjët e shoferit
 • Airbag anësorë për sediljet e përparme
 • Airbag perde anësore për sediljet e përparme dhe të pasme
 • Rripa piroteknikë me presionues automatik, kontrolltë tensionit dhe rregullim të lartësisë (për sediljet e përparme)
 • Rripat me kapje në tre pika për sediljet e pasme
 • Sedilje me opsionin e zvogëlimittë lëndimit të kokës për shoferin dhe pasagjerin përpara
 • Sistemi Isofix përfiksimin e sediljeve përfëmijë
 • Dritaret e përparme dhe të pasme me komandim elektrik
 • Kondicioner
 • Mbështetëse për kokën të rregullueshme në lartësi në të gjitha sediljet
 • Timon elektrik të rregullueshëm në lartësi dhe thellësi
 • Kontroll i drejtimit inteligjent adaptiv
 • Sediljet e pasme të rreshtittë dytë me palosje 60:40
 • Tapetë origjinal tekstili
 • Imobilizues
 • Dalje 12V në panelin qëndror

Audio, Komunikimi dhe Ndërlidhja

 • Toyota Touch 2 me ekran me prekje 8 ” dhe 6 altoparlantë
 • Lidhje me smartphone me Android Auto dhe Apple CarPlay
 • DAB (Digital Audio Broadcast) – radio dixhitale
 • Bluetooth®
 • Kontroll i audios në timon
 • USB
 • Ekran 4.2 TFT
 • Kontroll në distancë- disponohet vetëm përmes Aplikacionit MyT. Lejon kontrollin në distancë të disa sistemeve të makinës me aftësinë përtë vendosur një orar për aktivizimin dhe çaktivizimin e tyre.
 • AVAS - Sistemi paralajmërues akustik për këmbësorët(vetëm për makinat hibride)
 • Treguesi elektronik i kohës (vetëm për makinat hibride)

BUSINESS

përfshin opsionet e nivelit COMFORT dhe ka më shumë:

Pjesa e brendshme

 • E RE: Kamera parkimi dhe ekran 8 ”
 • Frena parkimi elektrike
 • Ndezje me buton
 • Ajëri kondicionuar 2 zona

EXECUTIVE 

përfshin opsionet e nivelit COMFORT dhe ka më shumë:

Pjesa e jashtme

 • Drita mjegulle LED
 • Disqe alumini 16 ” me dimensione gome 205/55/R16

Pjesa e brendshme

 • Frena dore parkimi elektrike
 • Kilometrazh dixhital
 • Pasqyrë elektro-kromatike
 • Levë marrshi me lëkurë dhe detaje të kromuara
 • Ajëri kondicionuar dual zonë dhe kanale ajrimi për sediljet e pasme
 • Unaza kromi në panelin e instrumentave dhe në kanelet e ajrit.
 • Sedilja e shoferit me suport elektrik për mesin
 • Sediljet e pare me ngrohje
 • Mbrojtëset e diellit për shoferin dhe pasagjerin me pasqyrë dhe dritë
 • Timon me veshje lëkure
 • Mbështetëse krahu e sediljes së pasme me mbajtëse gotash

Audio, Komunikimi dhe Ndërlidhja

 • Ekran 7 ”TFT multi-information në panelin e drejtimit

EXECUTIVE PLUS EDITION

 • E RE: Karikues wireless Touch 2 multimediale me ekran me sensor 8” dhe 6 altoparlantë (MM21)
 • Dizajni i ri i rrotave
 • Drita LED
 • Hyrje pa çelës
 • Xhama të errësuar
 • Drita ambientale
 • Pasqyra me palosje
 • Fenerë LED
 • Sinjale LED
 • Drita dite LED

GR SPORT

përfshin opsionet e nivelit EXECUTIVE dhe ka më shumë:

Pjesa e jashtme dhe e brendshme

 • Disqe alumini 17" me goma 225/45r17 dhe motive  të markës sportive gr
 • Parakolp dhe zbukurime të përparme, grilë e sipërme dhe e poshtme dhe pasqyra në llak të zi
 • Pasqyra me palosje
 • Dritat e përparme LED me dy rreze
 • Spoiler i pasëm
 • Logoja e GR Sport
 • Xhamat e pasmë të errësuar
 • Sensorë parkimi para dhe pas
 • Shiritë tek dyret GR Sport
 • Shtresë e kuqe në timon
 • Timon me ngrohje
 • Sedilje tekstili në gri dhe mbështetëse anësore me imitim lëkure dhe zbukurime kromi saten
 • Sedilje sportive të përparme me xhepa mbrapa
 • Sediljet para të rregullueshme në lartësi (vetëm GR Sport, për pjesën tjetër vetëm për sediljen e drejtuesit
 • Sistemi i ri multimedial Toyota Touch 2 me ekran 8" me prekje dhe 6 altoparlantë (MM21)
 • Karikim wireless

LUXURY PLUS

përfshin opsionet e nivelit EXECUTIVE PLUS dhe ka më shumë:

Pjesa e jashtme

 • Sistemi i paralajmërimit të trafikut të pasmë në ardhje
 • Disqe alumini dy-ngjyrëshe 17" me goma 225/45 R17
 • Grilë e poshtme e përparme në llak pianoje
 • Detaje të kromuara në parakolpin e përparmë
 • Kornizë e kromuar në dritaret anësore
 • Shtresë përizolimin e zhurmave në xhamin e përparmë
 • Sensorë inteligjentë parkimi para dhe pas me funksion e ndalimit automatic
 • Sistemi inteligjent i parkimit vetë-udhëzues (IPA e thjeshtë)

Pjesa e brendshme

 • Drita ambientale blu
 • Paralajmërim për nivelin e ulëttë solucionittë fshirësit të xhamave
 • Shtresë dekorative në panelin e përparmë
 • Tapiceri i kombinuar me lëkure sintetike dhe tekstil
 • Timon me ngrohje
 • Sediljet e pasme me ngrohje
 • Karikim wireless për smartphone

Audio, Komunikimi dhe Informacioni

 • Ekran multi-informacion TFT me ngjyra 7” me efekt 3D
 • Ekran Head Up
 • Monitorim i këndit të vdekur

 

ÇFARË ËSHTË NDRYSHE

 • Corolla sedan i bashkohet games GR Sport të Corolla
 • Dizajni i Corolla GR Sport dhe Corolla hatchback GR Sport është frymëzuar nga TOYOTA GAZOO RACING dhe sjell frymën dhe qëndrimin e saj sportiv.
 • Dizajni i jashtëm i COROLLA GR SPORT krijon ndjenjën e dinamikës përmes aksesorëve sportive dhe dizajni i brendshëm është elegant, i fokusuar në komoditetin dhe sigurinë e drejtuesit.
 • Elementet e zakonshme të dizajnit, duke përfshirë detajet e jashtme dhe të brendshme, disqet e aluminit dhe dizajnin e sediljeve, janë të përbashkëta në të dy versionet e karrocerisë, duke krijuar një ndjenjë të fortë për familjen GR SPORT.
 • Corolla GR Sport hatchback vjen me motorë 1.8 HYBRID E-CVT | 122 k.f. dhe 2.0 HYBRID E-CVT | 184 k.f.

Specifikimet teknike

INFORMACIONE TEKNIKE 1.5 TNGA M/T1 1.5 TNGA CVT2 1.8 Hybrid
Vëllimi i motorit cmᶾ 1490 1490 1798
Fuqia maksimale e motorit kf./rpm 123/6400 123/6400 97/5200
Rrotullimet maksimale Nm/rpm 150 / 4800 150 / 4800 142 / 3600
Fuqia maksimale e sistemit Hybrid kf. - - 122
Transmisioni   6 M/T CVT e-CVT
Shpejtësia maksimale km/orë 190 190 180
Akselerimi (0 - 100 km/orë) sekonda 11.6 11.5 11
Konsumi i karburantit (i kombinuar) litra/100km 5,7 6,5  4,5 - 5,0
Emetimi i CO2 (i kombinuar) gram/km 130 135 103 - 116
Euro Class   Euro 6 AG Euro 6 AG Euro 6 AG

1) MT - Manual Transmision - Transmision Manual
2) CTV - CVT – continuously variable transmission - Transmision vazhdimisht i ndryshueshëm (automatike)

 

Galeria